Miego sutrikdymas

Ar sutrikęs miegas turi įtakos jūsų kasdienei veiklai?

Miegas tai biologinis procesas svarbus gyvybei ir optimaliai sveikatai. Miegas vaidina svarbų vaidmenį smegenų funkcijai ir sisteminei fiziologijai (įskaitant medžiagų apykaitą, apetito reguliavimą) ir imuninės, hormoninės ir širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui. Normalus sveikas miegas pasižymi pakankama trukme, gera kokybe, tinkamu laiku, reguliarumu ir miego sutrikimų nebuvimu.

Atraskite Lilandor

Kokios yra sutrikusio miego priežastys ir pasekmės?

Miego sutrikimai paprastai pasireiškia vienu iš šių būdų:
– nesugebėjimas turėti reikiamos miego trukmės ar kokybės (miego trūkumas),
– nesugebėjimas išlaikyti miego tęstinumo (sutrikęs miegas, dar vadinamas miego suskaidymu, sunkumas išlaikyti miegą ir nemiga), ir- reiškiniai, atsirandantys miego metu (pvz., miego apnėja, neramių kojų sindromas).
Miego sutrikimo rizikos veiksniai yra didžiuliai ir apima biologinius, psichologinius ir socialinius veiksnius.
Gyvenimo būdo veiksniai apima per didelį kofeino kiekį ir alkoholio vartojimą; pamaininį darbo grafiką.
Aplinkos veiksniai apima pernelyg didelį triukšmą arba per didelę naktinės šviesos taršą ir nepakankamą dienos saulės spindulių poveikį;
Psichosocialiniai miego sutrikimo veiksniai yra nerimas ir susirūpinimas; įtemptos gyvenimo aplinkybės, pvz., buvimas kūdikio tėvu arba šeimos nario, sergančio lėtine, grėsminga gyvybei arba mirtina liga globėju.
Miego sutrikimai dažni sergant tokiomis ligomis kaip diabetas, lėtinis plaučių ar inkstų liga liga, neurodegeneracinės ligos ir kai kurie psichikos sutrikimai.

Miego sutrikdymas