Lengvas nerimas

Kas yra nerimas?

Nerimas – tai nervingumo, susirūpinimo ar nuogąstavimo jausmas, kuris yra normalus žmogaus išgyvenimas, taip pat atsakas į grėsmę ar psichologinę įtampą.
Nerimas tai normali reakcija, kuri kyla iš baimės ir atlieka svarbią išgyvenimo funkciją.
Nerimas tai susirūpinimo jausmas, pvz., nuogąstavimas ar baimė, kuris gali būti lengvas arba sunkus. Tai gali sukelti prakaitavimą, neramumo ir įtampos jausmą.

Atraskite Lilandor

Kiekvienas žmogus tam tikru savo gyvenimo momentu jaučia nerimą. Pavyzdžiui, galite jausti susirūpinimą ir nerimą dėl egzamino laikymo, susidūrus su sudėtinga problema darbe, medicininio patikrinimo metu ar darbo interviu arba prieš priimdami svarbų sprendimą. Tokiais atvejais nerimo jausmas gali būti visiškai normalus, nes tai normali reakcija į stresą.

Tačiau kai kuriems žmonėms sunku suvaldyti savo nerimą. Jų nerimo jausmas yra pastovesnis ir dažnai gali turėti įtakos jų kasdieniam gyvenimui. Nerimas tampa patologine būkle, kai jis nekontroliuojamas, yra per didelis ir trunka ilgą laiką arba atsiranda be priežasties. Tokiais atvejais numatomas pavojus (situacijos, asmenys, darbai, finansai, ligos) būna padidėjęs, o nerimas neproporcingias. Nerimo ir susirūpinimo jausmas valdo ne tik žmogaus mintis, bet ir sukelia fizinio streso simptomus.

Dėl papildomos informacijos ir patarimų kreipkitės į savo gydytoją.